Dom nad Wkrą

Wybrane / Kubaturowe / Mieszkalne

Adres:
Powiat Ciechanowski, Mazowieckie
Powierzchnia użytkowa:
375 m2
Lata Realizacji/ Data Projektu:
2011-2018
Status:
Zrealizowane

Dom mieszkalny, realizowany w ramach zabudowy zagrodowej w gospodarstwie rolnym, usytuowany jest na działce o powierzchni ok. 61 605,0 m2. budynku stanowi zespół dwóch prostopadłościennych tej samej wysokości brył połączonych szklanym łącznikiem. Obiekt ten przeznaczony jest dla 4 osobowej rodziny.

Opis projektu

Dom mieszkalny, realizowany w ramach zabudowy zagrodowej w gospodarstwie rolnym, usytuowany jest na działce o powierzchni ok. 61 605,0 m2.

Całość wraz z pozostałymi dwiema działkami wchodzącymi w skład założenia ma łączną powierzchnię 88 277,0 m2.

Budynek mieszkalny stanowi podzieloną na dwie części bryłę usytuowaną optymalnie względem stron świata, tak by uzyskać naturalne oświetlenie w części dziennej z największymi przeszkleniami. Dzięki temu budynek jest energooszczędny (bioklimatyczny) oraz ma charakter widokowy, otwiera się na najciekawsze obszary działki zatopione w zieleni.

Układ budynku stanowi zespół dwóch prostopadłościennych tej samej wysokości brył połączonych szklanym łącznikiem. Obiekt ten przeznaczony jest dla 4 osobowej rodziny.
Wejście do budynku odbywa się z poziomu parteru od strony wschodniej poprzez okazały podcień. Po północnej stronie zaproponowany został podjazd dla samochodów w kształcie prostokątnego dziedzińca z wjazdem do garażu na dwa samochody.

Poprzez wejście z podcienia dostajemy się do wiatrołapu a następnie do holu. Z niego mamy widok na patio pokrytego deska tarasową, z którego wyrasta pojedyncze drzewo, sztuczny staw w formie prostokątnej na przedłużeniu osi i dalej na ogród. Wejście z garażu wychodzi również na hol. Po lewej stronie mamy część gościnna z łazienką oraz sauną. Idąc w prawą stronę widzimy duże okno połączone z oknem połaciowym w dachu. Dalej otwiera się widok na przestronny salon z jadalnią i kominkiem, który dzięki przeszkleniom i wysokości dwóch kondygnacji jest miejscem bardzo przestrzennym i jasnym, z pięknym widokiem na zieleń w kierunku południowym. Obok jest kuchnia, która oddzielona została od salonu wyspą kuchenną.

Do prawej i lewej ściany patio przylegają dwie klatki schodowe. Pierwsza prowadzi na poddasze do sypialni głównej z łazienką i garderobą przez antresolę nad salonem. Druga prowadzi do reszty sypialni w drugiej części budynku.